نخستین پارک فناوری سلامت کشور در ملارد احداث می‌شود

7 ماه ago

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی گفت: پارک فناوری سلامتی که در دانشگاه علوم پزشکی مصوب شده در ملار ایجاد شود نخستین پارک فناوری سلامت کشور است که اگر این پارک ایجاد شود می‌توان از آن برای توسعه شهرستان استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ملارد،  عباسعلی کریمی در جلسه برنامه‌ریزی استان و شورای برنامه‌ریزی ملارد که با حضور محمدحسین مقیمی استاندار تهران، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به ضرورت احداث بیمارستان در ملارد اظهار داشت: اکنون کار بیمارستانی در ملارد را با آمبولانس انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: احداث بیمارستان در ملارد با توجه به جمعیت شهرستان بسیار ضروری است ولی در حال حاضر ساخت این بیمارستان به عهده وزارت مسکن و شهرسازی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی با بیان اینکه پارک فناوری سلامتی که در دانشگاه علوم پزشکی مصوب شده در ملارد ایجاد شود تصریح کرد: اگر این پارک ایجاد شود، تنها پارک فناوری و سلامت است که می‌توان از آن برای توسعه شهرستان استفاده کرد.

کریمی بیان کرد: بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان دور از تهران ایجاد می‌شود که اگر پارک علم و سلامت عملیاتی شود افراد زیادی را به سمت خود جلب می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت همکاری و همراهی مسئولان برای ساخت پارک فناوری سلامت تأکید کرد: به هر میزان استانداری کمک کند ما نیز آمادگی داریم کمک کنیم، به ویژه می‌توان بخش خصوصی و بانک‌‌ها را دعوت کنیم تا زمینه اشتغالزایی و کمک به توسعه شهری فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه برای عملیاتی شدن کامل این پارک فناوری سلامت نیاز به ۱۰۰ میلیارد اعتبار نیاز است خاطرنشان کرد: اگر اقدامات اولیه صورت بگیرد می‌توان بخش خصوصی را وارد  و در همین زمینه وضعیت آب و برق این پارک را با کمک فرمانداری تأمین کرد.

Related Post

thumbnail
hover

زلزله ۴/۲ دهم ریشتری در تهران...

به گزارش خبرگزاری صداوسیما­ به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زلزله در ساعت...

  • ارسال شده توسط admin
thumbnail
hover

زلزله دوباره تهران و کرج را...

به گزارش تابش کوثر؛ زلزله ۴.۲ ریشتری، ساعت ۵۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه بامداد امروز، چ...

  • ارسال شده توسط admin
thumbnail
hover

دست خالی مسئولان برای روز ایمنی...

امروز روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی است. این در حالی است ...

  • ارسال شده توسط admin

ارسال نظر برای ما

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷ | ۲۰:۳۳:۰۳