بیست و پنج درصد مدارس تهران فرسوده‌اند/۱۰۰۰ فضای آموزشی نیازمند تخریب و بازسازی

10 ماه ago

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به وجود حدود ۱۰۰۰ فضای آموزشی مدارس در سطح استان اظهار کرد: وضعیت این مدارس به هنگام بروز احتمالی زلزله و حوادث احتمالی غیرمترقبه نگران‌کننده است.

داریوش ورناصری با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در استان تهران نزدیک به دو میلیون ۱۰۰ هزار دانش‌آموز داریم اظهار کرد: ۶۰۰۰ فضای آموزشی، پرورشی در تهران وجود دارد که نزدیک به ۵۰۰۰ مورد از آنها فضای آموزشی است.

وی افزود: به طور کلی می‌توان گفت تقریبا ۷۵ درصد مدارس ما در سطح استان از ایمنی مناسب برخوردارند و ۲۵ درصد باقیمانده ایمنی لازم را ندارند که عمدتا فرسوده هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه عمده این مدارس در حاشیه جنوبی تهران اعم از منطقه ۱۲، ۱۱، ۹، ۱۵ و ۱۹ قرار دارند، گفت: همچنین در شهرستان‌های با قدمت بالا چون شهریار، ملارد و شهرری نیز مدارس فرسوده داریم. در مجموع می‌توان گفت: نزدیک به ۱۰۰۰ فضای آموزشی در تهران نیازمند تخریب و بازسازی هستند.

ورناصری ادامه داد: البته همه مدارس در حال حاضر در حال استفاده هستند و دانش‌آموز در آنها حضور دارند. در شرایط معمولی جای نگرانی برای استفاده از این فضاها وجود ندارد، اما دغدغه ما برای وقوع احتمالی زلزله و حوادث غیرمترقبه است. وضعیت مدارس به هنگام بروز این حوادث نگران‌کننده خواهد بود.

Related Post

thumbnail
hover

زلزله ۴/۲ دهم ریشتری در تهران...

به گزارش خبرگزاری صداوسیما­ به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زلزله در ساعت...

  • ارسال شده توسط admin
thumbnail
hover

زلزله دوباره تهران و کرج را...

به گزارش تابش کوثر؛ زلزله ۴.۲ ریشتری، ساعت ۵۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه بامداد امروز، چ...

  • ارسال شده توسط admin
thumbnail
hover

دست خالی مسئولان برای روز ایمنی...

امروز روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی است. این در حالی است ...

  • ارسال شده توسط admin

ارسال نظر برای ما

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷ | ۰۰:۳۴:۳۲