دستگاه های اداری ملارد در راستای توسعه اقتصادی شهر گام بردارند

10 ماه ago

بهمن خطیبی، پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان طی سخنانی اظهار داشت: هدف برگزاری جلسات شورای اداری اتخاذ تصمیم و استفاده از ظرفیت های بخش های خصوصی و دولتی و ایجاد وحدت و استفاده بهینه از فضاهای مناسب کسب و کار و تقویت ساختار اداری در شهرستان است و برگزاری این جلسات یک حرکتی است که بر اساس آن بتوانیم شرح وظایف را داشته باشیم برای حل مشکلات چاره اندیشی کنیم.

خطیبی افزود: مورد مهمی که در بحث توسعه و رشد اقتصادی باید به آن اهمیت ویژه ای بدهیم، توسعه و تولید ناخالص داخلی است و کل ارزش تولید کالا ها در کشور به قیمت بازار در یک زمان مشخص در کشور و استان ها مشخص می شود.

وی گفت: رشد اقتصادی کشور بر اساس تولید ناخالص داخلی ۶.۴ دهم درصد بوده است و باید تا پایان سال جاری هم در کلیه مناطق بر اساس قانون برنامه ششم رشد سالانه ۸ درصد را داشته باشیم و این بحث یاری همه دستگاه ها را می طلبد و یکی از شاخص های ارزیابی اداری فعالیت هایی است که دستگاه ها و ادارات در زمینه رشد ۸ درصد انجام می دهند است.

فرماندار ملارد گفت: لازم است که بیمارستان ها، فضاهای آموزشی و فضا های سبز در شهرستان به استانداردهای استانی و کشوری برسد و در این زمینه تلاش ها و توجهات لازم مسئولین شهری بسیار پر اهمیت است.

خطیبی با اشاره به اینکه شهرک اداری چند سالی است اختصاصاتی به آن تعلق گرفته است گفت: انتظار داریم در سال جاری بهره برداری کامل از پروژه شهرک اداری که به عنوان یکی از زیرساخت ترین موارد ادارات است را داشته باشیم تا ساختار اداری ملارد و صفادشت نیز مشخص باشند.

وی اظهار داشت: دستگاه هایی که تعهد کردند درباره کمک های نقدی و غیر نقدی اربعین نیز اقدامات لازم را به انجام برسند تا این حماسه بزرگ با شکوه هرچه تمام تر انجام شود.

فرماندار ملارد گفت: در بحث شوراها لازم است برای شوراها به خصوص شوراهای جدید در  قالب کارگاه های آموزشی در طول سال برای شرح وظایف آنها اموزش های لازم را داشته باشند و افراد مسلط به قوانین و آئین نامه باشند و وظایف خود را پیگیری کنند.

خطیبی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه امسال اعتبارات خوبی به شهرداری ها تعلق گرفته است گفت: اقداماتی که در شهر ملاردصورت گرفته شامل، ۱۰۰ هزار متر مربع اسفالت ریزی، ۱۴ هزار متر مربع جدولگذاری و نزدیک به ۶ هزار متر مربع کف پوش در سطح شهر ملارد انجام شده است و همچنین رسیدگی و توجه به پارک ها و فضاهای سبز شروع شده و امیدواریم هم در ملارد هم در صفادشت پروژه ها به نحو احسن پیگیری شود، همچنین در روستا ها هم اعتبارات خوبی در باره کشاورزی و آب شرب تخصیص شده که در این راستا اقدامات خوبی انجام خواهد گرفت.

Related Post

ارسال نظر برای ما

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷ | ۰۰:۳۲:۵۲