دستگاه قضایی از گسترش جرایم در شهرستان ملارد جلوگیری می‌کند

10 ماه ago

جواد جبله  با اشاره به کاهش رخدادهای مربوطه به بروز جرایم و ناامنی در شهرستان ملارد نسبت به سال گذشته اظهار داشت: با همراهی مردم و تعامل سازنده مسئولان در شهرستان اکنون در وضعیت مطلوبی قرار داریم که همچنان تلاش داریم تا با بهره‌گیری از ضوابط قانونی، حوزه امنیت را بیش از پیش بهبود بخشیم.

وی با اشاره به ترمیم بسیاری از نیازها و ملزومات بهبود امنیت در شهرستان ملارد بیان کرد: یکی از برجسته‌ترین موضوعات در بحث امنیت، آموزش و فرهنگ‌سازی در مسیر پیشگیری است که طبق تدوین برنامه‌ای مشخص سطح مطلوبی از این اقدامات با همراهی دستگاه‌های مربوطه در شهرستان صورت گرفته است تا شهروندان هرچه بیشتر امنیت و احساس امنیت را در شهرستان لمس کنند.

دادستان شهرستان ملارد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در کنار دستگاه قضا، ستاد امر به معروف و نهی از منکر و بسیاری دیگر از نهادهای فرهنگی و اجتماعی نیز اقدامات مطلوبی را ارائه داده‌اند؛ اما همچنان برخی معضلات همچون بیکاری و اعتیاد وجود دارند که بر شرایط مطلوب تأثیرگذار هستند.

جبله با اشاره به تأثیر مهاجرت‌ها بر شرایط امنیتی ملارد گفت: این شهرستان به واسطه مهاجرپذیری و موقعیت حاشیه‌ای که در پایتخت دارد، گاهاً تبدیل به بارانداز جرایم در سطح استان می‌شود، که این موضوع بیشتر به جهت وجود میزان بالایی از باغات در این شهرستان است که مالکان آن عمدتاً در خارج از این شهرستان حضور داشته و از ملک خود به عنوان تفرجگاه شخصی بهره می‌گیرند.

وی با تأکید بر حضور دادستانی و رئیس دادگستری در روزهای تعطیل در شهرستان برای رصد مستمر مسائل امنیتی و حقوقی اظهار داشت: به جهت وجود جمعیت سیال در شهرستان که برخی مواقع به بیش از هزاران نفر در هر شامگاه می‌رسد، برقراری شرایط مطلوب قدری سخت می‌شود، در این راستا در سال گذشته با ۱۵مورد پارتی که در باغات برپا شده بود، برخورد جدی قضایی و انتظامی صورت گرفت و سبب شد که امروز شهرستان در این زمینه برای مجرمان ناامن شود.

دادستان شهرستان ملارد همچنین بیان کرد: موضوع اشتغال و نبود زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی مهّم‌ترین دلیل بروز جرایم است، که لازم است مورد توجه جدی نهادها و دستگاه‌های مربوطه چه در شهرستان و چه در استان و فراتر از آن قرار بگیرد تا شرایطی مطلوب‌تر فراهم شود.

جبله در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه قضا مقتدرانه در برابر هرگونه بی‌قانونی ایستاده و در کنار این مهّم تلاش خود را برای بهبود هرچه بیشتر شرایط با فراهم کردن زیرساخت‌های آموزشی و فرهنگی در شهرستان پیگیری می‌کند تا جرایم به کمترین میزان خود برسد.

Related Post

thumbnail
hover

زلزله ۴/۲ دهم ریشتری در تهران...

به گزارش خبرگزاری صداوسیما­ به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زلزله در ساعت...

  • ارسال شده توسط admin
thumbnail
hover

زلزله دوباره تهران و کرج را...

به گزارش تابش کوثر؛ زلزله ۴.۲ ریشتری، ساعت ۵۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه بامداد امروز، چ...

  • ارسال شده توسط admin
thumbnail
hover

دست خالی مسئولان برای روز ایمنی...

امروز روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی است. این در حالی است ...

  • ارسال شده توسط admin

ارسال نظر برای ما

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷ | ۰۰:۳۰:۳۳